thumbs-iconbest cleaning company website forever!

clock-iconworking hours : Mon-sat (8.00am - 6.00PM)

mobile-icon

Zapraszamy do kontaktuWyślij zapytanie

mobile-icon

Zadzwoń do nas!605 909 002

Przewodnik wyboru urządzenia

Przewodnik wyboru urządzenia

Jak wybrać myjkę ciśnieniową. Przewodnik  przy zakupie urządzenia.

 

Zakup odpowiedniej myjki ciśnieniowej dla siebie lub dla swojej firmy zależy od wielu czynników. Ten przewodnik ma na celu pomóc Ci podjąć odpowiednią decyzję, przybliżając kilka istotnych kwestii.

Jak porównać myjki ciśnieniowe? Co z wydajnością?

Wydajność twojej myjki ciśnieniowej, czyli jej całkowita moc jest kombinacją ciśnienia i wydajności wody.

Na przykład chłopiec jadący rowerem z prędkością 20 km/h uderza o ścianę. Chłopcu oprócz kilku siniaków i zadrapań, na szczęście nic się nie stało. Jaki efekt tego zdarzenia będzie widoczny na ścianie? Powiedzmy sobie szczerze – niewielki.

Weźmy teraz autobus, który wjeżdża w tę samą ścianę z taką samą prędkością. Co się dzieje? Ściana ulega zniszczeniu, przewraca się, może pęka, tak czy owak widać duży efekt tego zdarzenia.  Dlaczego tak się stało? Odpowiedzią jest – masa obiektu jest tak samo ważna jak jego prędkość.

Podobnie całkowita moc czyszczenia myjką wysokociśnieniową, wynika z jej ciśnienia i wydajności wody. Skuteczność pracy przy 140 barach i 10 litrach wody na minutę jest większa niż 170 barach i 7 lub 8 litrach na minutę. Dzieje się tak, ponieważ oprócz wysokiego ciśnienia liczy się również wielkość kropli wody jaka jest tym ciśnieniem niesiona, czyli wydajność wodna.

Uważaj na triki sprzedażowe:

Niektórzy sprzedawcy  chcą abyś myślał, że proponowana przez nich myjka ciśnieniowa jest mocniejsza niż jest w rzeczywistości. Przykładem może być zademonstrowanie pracy myjki przy wykorzystaniu lancy, która ma załamanie w konstrukcji. Zagięcie lancy daje więcej odrzutu niż w przypadku użycia prostej lancy. Ta taktyka powoduje, że „czuje się”, jakby myjka była silniejsza. Czujesz, że musisz walczyć, aby utrzymać pistolet z lancą w dłoni, w rzeczywistości powoduje to dodatkowe zmęczenie przy pracy, a efekt mycia naprawdę nie jest lepszy.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać profesjonalne wsparcie w wyborze idealnej myjki ciśnieniowej. Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy pomożemy Ci znaleźć urządzenie, które spełni wszystkie Twoje wymagania.

Zadzwoń
zdjęcie-terma-ciagnik

Jak istotna dla pracy myjki są pompa i silnik?

Wysokociśnieniowe pompy myjące:

Pompy oferowanych przez nas myjek wykonane są z mosiądzu. Nie są najtańsze, ale są najlepszym możliwym materiałem do zastosowania. Są mocne i trwałe. Pompy innych producentów są tanio wytwarzane przy użyciu plastiku lub odlewu aluminium. I to jest podstawowa różnica pomiędzy naszymi urządzeniami a innymi.

Pompy większości producentów mają tłoki napędzane przez system krzywek, drążków i mają tylko około 84% wydajności. Pompy w naszych urządzeniach oferują wydajność na poziomie 91%, ponieważ ta sama firma produkuje również silniki elektryczne do tych maszyn. W związku z tym ich praca jest idealnie dopasowana do maksymalnej wydajności i skuteczności urządzenia.

Większość pomp innych producentów ma zawory z tworzywa sztucznego. Nasze urządzenia mają zawory wykonane ze stali nierdzewnej.

Pompy oferowanych przez nas urządzeń są wyjątkowo trwałe. Wykonanie ich z mosiądzu, z ruchomymi częściami ze stali nierdzewnej, jest podstawą ich ponadprzeciętnie długiej żywotności. Potrzebny jest tylko serwis urządzenia co dwa lub trzy tysiące godzin użytkowania. Warto tu dodać, że w odróżnieniu od innych producentów, proste czynności serwisowe, jak np. wyczyszczenie zaworów,  użytkownik może przeprowadzić we własnym zakresie bez specjalistycznych narzędzi.

(Nieźle, jeśli wziąć pod uwagę, że średnia żywotność wielu domowych myjek ciśnieniowych wynosi około 50 godzin użytkowania!)

Co z gwarancją i okresem użytkowania urządzenia?

 

Średnia długość życia wielu modeli wykorzystywanych w kraju to około 40/50 godzin. To prawdopodobnie zmieści się w okresie gwarancji, a co z kolejnymi latami?

Każde nasze urządzenie zaprojektowane jest aby pracowało wiele lat, nawet przy codziennym użytkowaniu.

Maszyny sprzedawane bezpośrednio klientom prywatnym do użytku domowego  objęte są gwarancją przez okres 24 miesięcy.

Maszyny zakupione do użytku przemysłowego lub komercyjnego objęte są 12-miesięczną gwarancją producenta, a gdy maszyna zostanie sprawdzona pod koniec pierwszych 12 miesięcy – przedłużymy gwarancję na kolejne 12 miesięcy.

 

 

 

 

Czy potrzebuję myjkę na wodę zimną czy gorącą?

Myjki ciśnieniowe na wodę ciepłą sprawdzają się w przypadku tłuszczów, olejów, smarów i innych bardzo trudno usuwalnych zabrudzeń. Połączenie wysokiego ciśnienia, gorącej wody i detergentu (ewentualnie) czyści wszystko. Myjki te zalecane są przede wszystkim do najbardziej wymagających prac.

Myjki na wodę zimną doskonale spełniają swoją rolę przy czyszczeniu samochodów, ciągników i maszyn rolniczych, maszyn budowlanych, jak również przy pracach kamieniarskich. Warto wspomnieć, że taką myjkę można podłączyć do źródła ciepłej wody pod warunkiem, że będzie zapewniona jej optymalna ilość. Mosiężne pompy obsługują wodę do 60 °C lub nawet 70 °C.

techniczne2
zakład-obora3
zdjecie_therm_C_Lodka

Co z elementami łączącymi?

Wszystkie nasze maszyny są wyposażone w mosiężne złącza wlotowe wody (z wbudowanym filtrem wody) i mosiężne połączenia śrubowe. Wykorzystanie innych metali może powodować korozję lub zatarcie, a plastikowe połączenia są słabsze i podatne na uszkodzenia.

Co wybrać?

Najtańsza myjka ciśnieniowa? A może najlepsza myjka wysokociśnieniowa? Ile planujesz wydać? Oto prosta matematyka do określenia „stosunku jakości do ceny”.

Koszt maszyny podzielony przez 50 godzin (średni czas życia najpopularniejszych urządzeń) daje nam koszt za godzinę korzystania:

  • 1000,00 PLN za maszynę przez 50 godzin daje nam koszt 20,00 PLN za godzinę.

Nasze urządzenia:

  • 4000,00 PLN w maszynie powyżej 3000 godzin (oczekiwany minimalny czas życia naszych urządzeń) daje nam koszt 1,33 PLN za godzinę.

Taki wynik mamy przy stosunku jakości do ceny i przy tym większą wydajność.

Wniosek nasuwa się jeden…

Koszyk
  • No products in the cart.
0